GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13095609
*
nr 1309 5609
Vas
+ skål, 1950-tal, Gefle. Höjd: 6-20cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 18:35:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 22:25:47
1
100 kr
22/2 17:56:51
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 1309 5609
Vas
+ skål, 1950-tal, Gefle. Höjd: 6-20cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/2 22:25:47 | 1 | 100 kr |
| 22/2 17:56:51 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik skål svensk keramik svenska keramiker vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50



